gedenkhoek olvrouweIn november, vanaf Allerzielen, was de OL-Vrouwekerk versierd met gedenkdoeken van Marion Vriens, ter nagedachtenis aan jonggestorven kinderen. De reacties waren unaniem positief. Of niet één doek in de gedachteniskapel geplaatst kon worden? De vorm leek er ideaal voor. Dat bleek inderdaad zo te zijn. Nu hangt achter het beeld van Maria met haar dode zoon Jezus op schoot het doek “Je hoort bij ons”, gemaakt in 2017 voor Allerzielen in Zoomstede, Bergen op Zoom.
Op de sterren, vlinders en harten die de overleden kinderen symboliseren, hebben de ouders hun namen geschreven. Ook de vier elementen komen erin terug, in de kleuren, evenals de dag en de nacht. Zo worden het heilzame sterven van Jezus en de ogenschijnlijk zinloze dood van de kinderen op elkaar betrokken, terwijl Maria vóór het doek treurt met de rouwende ouders om het verlies van een kind. Is een groter verdriet denkbaar?

designed by PJM Rademakers